راه های افزایش طول عمر لباس

مراقبت از لباس ها اقدام مناسبی برای افزایش طول عمر آنها می باشد. گاهی لباسی به شدت مورد علاقه ما می باشد ولی اگر به خوبی از آن مراقبت نشود، زود آسیب می بیند. برای افزایش طول عمر لباس ها، اقداماتی پیشنهاد می شود که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

۱- جین ها را زود به زود نشویید

الیاف موجود در لباس های جین به شدت آسیب پذیر هستند به همین علت نیازی نیست که پس از هر بار استفاده، شسته شوند. بهتر است شست و شوی لباس های جین زمانی صورت گیرد که بر روی آنها لکه ایجاد شده و یا گلی شده باشند. برای حفظ طول عمر لباس های جین بهتر است تقریبا پس از سه هفته شسته شوند.

 

۲- از خشک کن استفاده نشود

استفاده از خشک کن ، روند شست و شو و خشک شدن لباس ها را سرعت می بخشد اما این کار باعث سست شدن الیاف لباس می شود. پس بهتر است که از خشک کن استفاده نکرده و اجازه دهید که لباس ها به صورت عادی خودشان خشک شوند.

 

۳- لباس ها را برعکس کنید

برعکس کردن لباس ها باعث می شود که از رنگ پریدگی آنها جلوگیری شود در نتیجه طول عمر لباس افزایش می یابد.

 

۴- از سرکه سفید استفاده کنید

سرکه سیب می تواند به عنوان یک نرم کننده مناسب برای لباس ها مورد استفاده قرار گیرد. این سرکه هیچ رنگ و بویی روی لباس ها ایجاد نکرده و برای شست و شو می تواند مناسب باشد.

 

۵- از چای و قهوه استفاده کنید

برای شست و شوی لباس های تیره، استفاده از مقدار کمی چای و قهوه بسیار تاثیر گذار است. این مواد از رنگ پریدگی لباس های تیره شما به طور شگفت انگیزی، جلوگیری می کند.

 

۶- روش صحیح آویزان کردن لباس

استفاده از روش مناسب در آویزان کردن لباس ها، برای افزایش طول عمر آنها به شدت تاثیر گذار است. برای آویزان کردن لباس هایی با پارچه کشدار بهتر است از چوب لباسی که گوشه هایی کمی گرد دارد استفاده شود تا شکل لباس حفظ شود. هم چنین لباس های بافتنی هرگز نباید آویزان شوند، در غیر اینصورت شکل خود را تغییر می دهند.

 

۷- لباس ها را به هم نمالید

وقتی روی یک لباس لکه ایجاد می شود، از مالیدن پارچه روی هم خودداری کنید زیرا این عمل باعث می شود الیاف پارچه شکسته و رنگ آن از بین برود. بهتر است در ابتدا لکه با یک دستمال کاغذی پاک شده و در اولین فرصت برای شست و شوی صحیح لباس اقدام شود.

 

۸- روی لباس اسپری نزنید

تماس اسپری مو و یا اسپری خوشبو کننده بدن با لباس، باعث لکه دار شدن پارچه و یا از بین رفتن رنگ آن می شود. پس بهتر است از اسپری نمودن عطر روی لباس، به خصوص لباس هایی با جنس ابریشم، خودداری شود.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *