نحوه اتو کردن انواع مختلف پارچه

نحوه اتو کردن انواع مختلف پارچه

در دنیای امروز، داشتن ظاهری آراسته و مرتب برای هر فرد از اولویت های وی تلقی می شود. زیرا ظاهر آراسته در ارتباطات بسیار موثر بوده و می تواند تعاملی موفق را رقم بزند. از مهم ترین عوامل ظاهری جذاب، پوشیدن لباسی تمیز و مرتب است. لباس علاوه بر تمیز و خوشبو بودن باید مرتب باشد تا به طور خوش فرم در بدن بایستد. لباسی چروکیده بیانگر نامرتبی فرد بوده و ظاهر نامناسبی دارد. در اتوکشی لباس ها باید به نوع پارچه توجه شود زیرا اگر متناسب با نوع پارچه، تنظیمات اتو انجام نشود باعث آسیب دیدگی لباس می شود. پس باید انواع پارچه را شناخت و لباس خود را متناسب با آن ویژگی ها اتو کرد.

 

پارچه ابریشم

پارچه های ابریشم در لباس های مجلسی و در روسری و شال ها اغلب استفاده می شود. برای اتو نمودن این محصولات باید زمانی که پارچه به صورت نمناک است، از داخل با حرارت کم اتو شود. توجه داشته باشید که روی این جنس پارچه نباید اسپری آب و یا بخار انجام شود. هم چنین بهتر است برای محافظت از پارچه، یک پارچه دیگر روی آن قرار گیرد. در اتو کشیدن لباس هایی با پارچه ابریشم، اتو را به حالت پرسی انجام داده و از کشیدن آن روی پارچه پرهیز کنید.

کتان

پارچه های کتان معمولا در دوخت شلوارهای مردانه، مانتو ها و … استفاده می شوند. این جنس پارچه ها در پروسه اتوکشی بسیار حساس هستند. بهتر است برای اتو کردن آنها، پارچه نمدار باشد. اگر پارچه خشک بود، می توانید از کمی اسپری آب برای مرطوب کردن آن استفاده کرده و یا از دکمه رطوبت اتو استفاده کنید هم چنین قرار دادن اتو در حالت بخار برای پارچه های کتان مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 

مخمل

هرگز پارچه مخمل را اتو نکنید. برای صاف کردن لباس هایی با پارچه مخمل فقط به بخار نیاز است که شما قادر به انجام آن نمی باشید و باید آن را به خشک شویی بسپارید.

 

اکریلیک

لباس های بافتنی و زمستانی معمولا از جنس اکریلیک هستند. برای اتو کردن این محصولات باید اتو را با گرمای کم و در حالت خشک قرار دهید و از بخار اتو استفاده نکنید. بهترین زمان اتو کردن لباس هایی با پارچه اکریلیک، زمانی است که لباس کاملا خشک می باشد. به خاطر داشته باشید که این لباس ها باید از داخل و با حرارت ملایم اتو شوند. استفاده از بخار برای این لباس ها اصلا توصیه نمی شود اما اسپری آب بلامانع است.

 

پنبه

برای اتو کردن لباس هایی از جنس نخ پنبه ، اتو را در دمای بالا قرار دهید و زمانی که پارچه نمدار است، آن را اتو کنید. برای بهتر انجام شدن اتو می توانید از بخار و یا اسپری آب استفاده کنید.

 

 

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *