نحوه ی پاک کردن لکه شمع از روی لباس

نحوه ی پاک کردن لکه شمع از روی لباس

شمع آن دسته از وسایلی است که حتی ممکن است روزانه مورد استفاده مردم قرار بگیرد. این وسیله در کنار آن که باعث زیبایی می شود، ممکن است در اثر سهل انگاری مشکلاتی را به وجود بیاورد. مثلا ممکن است در اثر بی دقتی شمع با لباس برخورد کرده و ایجاد لکه کند اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا این لکه به آسانی می تواند پاک شود. تنها کافیست که اقدامات لازم را به درستی انجام دهید.

برای پاک کردن لکه شمع، راه های گوناگونی وجود دارد اما نخستین گام در همه ی مراحل آن است که اجازه دهید لکه ی شمع خشک شود. این عمل باعث می شود که شما نتیجه ی بهتری را از فرایند پاک کردن شمع دریافت کنید. اگر در همان لجظه، برای پاک کردن شمع اقدام کنید، شمع روی سایر قسمت های پارچه پخش شده و شرایط را بدتر می کند. برای خشک شدن شمع می توانتید کمی صبر کنید تا به صورت طبیعی خشک شود  و یا می توانید از تکه های یخ استفاده کنید تا این فرایند را سرعت دهید.

 

 

 

راه های لازم برای پاک کردن شمع عبارتند از:

۱- لکه ی شمع را با شئ تیز پاک کنید

به هر میزان که می توانید لکه های شمع را از روی لباس بردارید، برای این کار بهتر است از یک شئ تیز مانند چاقو استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر جنس پارچه لباس شما حساس است مثلا از جنس چرم ، به جای استفاده از چاقو از قاشق استفاده کنید تا به پارچه آسیب وارد نشود.

 

۲- استفاده از اتو

با استفاده از اتو می توان لکه های شمع را ازر بین برد. برای اینکار می بایست اتو را روی درجه حرارت پایین قرار دهید و از یک برگ حوله کاغذی استفاده کنید. حوله کاغذی را روی لباس قرار دهید و اتو را با درجه حرارت کم به پارچه نزدیک کنید. بدین ترتیب لکه های شمع در اثر حرارت آب شده و به دستمال می چسبند.

توجه داشته باشید که در این مرحله، اتو را از حالت بخار خارج کنید. در غیر اینصورت نتیجه لازم را نخواهید گرفت.

 

۳- روغن گیاهی یا شامپو فرش

اگر لکه های شمع بسیار ناچیز هستند، می توانید از روغن گیاهی یا شامپو فرش استفاده کنید. یکی از این دو مورد را روی محل لکه بریزید و با استفاده از یک فرچه، به آرامی محل لکه را تمیز کنید.

 

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *